طراحی وب سایت
نکته ها در طراحی سایت آژانس مسافرتی
تیر ۳۱, ۱۳۹۶
طراحی وب سایت
نکته ها در طراحی سایت ورزشی
مرداد ۲, ۱۳۹۶
طراحی وب سایت

نکته ها در طراحی سایت آموزشی

یکی از محبوب ترین و کاربردی ترینوب سایتها، طراحی وب سایت آموزشی می باشد. این دسته از وب سایت ها برای بسیاری از دانشجویان بسیار کابردی می باشد چرا که بدون حضور در دانشگاه و به صورت غیرحضوری می توانند کارهای آموزشی، دریافت فرم، دریافت جزوه، اطلاعیه نمرات و بسیاری موارد دیگر را به خوبی و در زمان بسیار کوتاه تری بدون صرف هزینه رفت و آمد و اتلاف وقت به انجام برسانند.

دانشجویان میتوانند در فروم ها و گروه های مخصوص خود در مورد طرح ها، مشکلات درسی، ایده ها و … از یکدیگر کمک بگیرند.

در صورتی که وب سایت آموزشی شما دانش پژوهان زیادی داشته باشد باید طراحی سایت به گونه ای انجام پذیرد تا در زمان مراجعه همزمان تعداد زیادی از اعضا دچار مشکل نشود.

برای مثال در زمان انتخاب واحد در صورت بروز مشکل، ممکن است دانشجو موفق به انتخاب واحد به صورت غیر حضوری نشود و این خود باعث نارضایتی مخاطبان شما خواهد شد.

در طراحی وب سایت آموزشی باید به این نکته توجه داشته باشید که وب سایت شما از نوع وب سایت های پویا می باشد و برای رضایتمندی مخاطبان و پیشرفت وب سایت خود باید تمامی اخبار و آرشیو وب سایت را به صورت ۲۴ ساعته به روز و در دسترس دانشجویان قرار دهید.

در وب سایت های آموزشی می توان از امکاناتی مانند پرداخت آنلاین شهریه، خرید جزوه و کتاب به صورت اینترنتی، مشاهده اطلاعیه نمرات، آرشیو اخبار، مقالات علمی، دریافت فرم های آموزشی، فاکتور های مالی استفاده کرد.

امکانات نمرات می تواند شامل اطلاعیه نمرات، نمایش کامل کارنامه، اعتراض نمرات، مشاهده نتیجه اعتراض، معدل و نمایش رتبه دانشجو باشد.

البته وب سایت های آموزشی مختص دانشگاه ها نیستند و میتواند شامل موسسات علمی و … نیز باشد.

در وب سایت آموزشی می توان امکانات مالی از قبیل پرداخت آنلاین شهریه دوره، نمایش فاکتور ها و رسیدهای پرداخت قبلی را تعبیه نمود تا رفاه کاربران شما بیشتر گردد.

با بهینه سازی وب سایت آموزشی خود می توانید وب سایت خود را در رتبه بالاتری در گوگل به نمایش در آورید و این خود باعث بازدید بالاتر از وب سایت شما و در نهایت ثبت نام بیشتر برای شما باشد. به این ترتیب در صورت تمایل می توانید از طریق تبلیغات اینترنتی در کنار فعالیت های معمول وب سایت خود، کسب درآمد هم داشته باشید.

یکی دیگر از راه های کسب درآمد از طریق وب سایت آموزشی می توان به فروش جزوه و کتاب و همچنین خرید کتاب و جزوه دانشجویان با قیمت مناسب و فروش آن به دانشجویان دیگر بپردازید.

یکی از مواردی که می توانید در وب سایت آموشی با استفاده از آن مخاطبان و دانش پژوهان خود را افزایش دهید بخش مقالات و وبلاگ شما می باشد.

مطالب وبلاگ شما می تواند در برگیرنده مقالات علمی جدید و آموزش منابع آن باشد.

شما در وبلاگ خود می توانید کتاب ها و فیلم های آموزشی مناسب دانش پژوهان خود را برای مطالعه و دانلود قرار دهید و به این ترتیب در راستای بهبود آموزش گامی مهم بردارید.

نمایش دوره ها و زمان برگزاری آن به صورت اسلاید شو در وب سایت شما باعث می شود تا مخاطبان به سهولت بتوانند از آخرین وضعیت دوره ها با خبر شوند و با ثبت نام اینترنتی خود در عرض کمتر از چند دقیقه به تیم آموزشی شما بپیوندند.

شما می توانید از طریق فرم های همکاری نسبت به جذب مدرس و دریافت محتوای آموزشی برای قرار دادن در وب سایت اقدام نمایید.

تمام تلاش تیم آرتا برای شما به ارمغان آوردن رضایتمندی شما در راستای داشتن یک وب سایت مناسب در خور شما مخاطبان ما می باشد.

در صورت تمایل می توانید از طریف تماس با ما و سفارش پروژه به مشتریان ما بپیوندید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*