سوالات متداول

مراحل راه اندازی وب سایت چیست؟
 • مشاوره با افراد مجرب در خصوص انتخاب امکانات مورد نیاز برای وب سایت
 • انتخاب کردن نام مناسب برای سایت با در نظر گرفتن نکات مربوط به آن
 • ثبت سفارش و پرداخت هزینه
 • ثبت دامنه (نام سایت)
 • گفتگو و هماهنگی برای طراحی متناسب وب سایت
 • طراحی گرافیکی سایت وانتخاب رنگ وب سایت
 • نقشه عملکرد وب سایت
 • ورود اطلاعات اولیه وب سایت
 • طراحی صفحات بر اساس آخرین استانداردها و بروزترین امکانات
 • اختصاص هاستینگو بارگزاری سایت در فضای اینترنت
 • گفتگو با شما برای نحوه ادامه کار وب سایت و پشتیبانی
دامنه چیست؟

به آدرس های سایت دامنه می گویند. مانند www.google.com که دامنه آن google.com است. دامنه یکی از مهم ترین قسمت های سایت و URL است.

وب سایت واکنش گرا چیست؟

با طراحی سایت واکنش گرا شما دیگر نیازی نخواهید داشت که برای هر گجت موجود در بازار یک سایت اختصاصی طراحی کنید.

در طراحی سایت واکنش گرا ساختار لایه‌های سایت به صورت شناور طراحی می‌شود که باعث تنظیم عرض صفحه، سایز متن و ... در ابعاد مختلف می شود که این کار به صورت کاملا خودکار انجام می‌شود.

سایت واکنش گرا برای واکنش سایت نسبت به تغییر دستگاه های مختلف مانند تبلت، موبایل، لپ تاپ، تلویزیون های هوشمند و همچنین تغییر رزولوشن ها مورد استفاده قرار می گیرد و امروزه کاربرد فراوانی دارد

هاستینگ یا میزبانی وب چیست؟

از طریق هاست شما می توانید وب سايت خود را در فضايی روي اينترنت قرار دهيد بدين معني که ، به فضای اختصاص داده شده به شما دسترسی کامل داريد ، مي توانيد فايلهای خود را بالاگذاری کنيد ، آمار مربوط به سايت خود را داشته باشيد ، و هر بخش کوچک روی سايت و ايميل های تحت دومين خود را مديريت کنيد.

پشتیبانی وب سایت چیست؟

از طریق پشتیبانی وب سایت شما میتوانید وب سایت خود را کاملا به روز نگه دارید و ترافیک خود را افزایش دهید و کاربران بسیاری را جذب خود کنید. شما با سفارش پشتیبانی وب سایت می توانید ویرایش، بروزرسانی و مدیریت وب سایت را به طور کامل به ما بسپارید.

پیاده سازی وب سایت چیست؟

درمرحله پیاده سازی وب سایت ، شما می توانید طرح دهنی و در قالب تصاویر خود را به یک وب سایت تبدیل کنید.

پسوند چیست؟

همانطور که میدانید دامنه نام منحصر بفردی است که برای شناسایی سایت اینترنتی مورد استفاده قرار می گیرد و از چند قسمت تشکیل شده است که با نقطه ( دات ) از هم جدا شده اند.

بخش نخست ماهیت آدرس می باشد مانند WWW،

بخش دوم نام دامنه می باشد.

قسمت سوم پسوند موضوعی دامنه سطح بالا می باشد که می تواند شامل یک دامنه سطح بالای و یا یک پسوند کشوری باشد و یا ترکیبی از این دو.

اولین و معروفترين و پر استفاده ترين پسوند براي دامنه هاي سايتهاست.com مخفف Commercial به معناي تجاري است. البته بسياري از سايتهاي همه منظوره نيز از پسوند com استفاده ميکنند.

پسوندهای دیگری نیز وجود دارند. البته بعضی از پسوندها ممکن است برای وب سایت شما مناسبتر باشد com / .net / .org / .info / .biz / .ir. پسوندهای متداوال تری هستند و سبب می شوند تا ترافیک سایت شما افزایش یابد. و سایت شما بهبود یافته تر باشد.

تفاوت سایت های استاتیک و پویا چیست؟

در سایتهای استاتیک عملیات به روز رسانی محتوای سایت به ندرت صورت می پذیرد و نیازی به ارائه خدمات به هر شکل به صورت آنلاین در اینگونه سایتها دیده نشده است. مسلما هزینه های طراحی سایت و همچنین نگهداری و به روزآوری اینگونه سایتها کمتر بوده و بطور کلی برای هر شخص، شرکت و یا سازمان کوچک کاربرد خواهد داشت.

در مقابل سایت های پویا وجود دارند که در آنها نیاز به به روزرسانی بیشتر بوده و البته هزینه پشتیبانی و نگهداری بالاتری هم دارند.

چه حجمی مناسب چه سایتی است؟

حجم مورد نیاز برای هر وب سایتی بسته به نوع فعالیت آن وب سایت متفاوت خواهد بود.

برای انتخاب حجم مناسب خود ابتدا باید حجم تمامی فایل هایی که تمایل دارید در وب سایت خود بارگزاری نمایید را تخمین بزنید تا متحمل هزینه های اضافی نشوید.